Indonesie.nl : d� Vakantie & Informatie site over Indonesie
Alle bestemmingen Indonesie
nieuwsbrief Australie
navigate by map Indonesie
liever naar...
tips Indonesie
win Indonesie


Indonesie.nl indonesie.nl  column indonesie  inge mondeel  het grote mysterie 

Indonesie : Het grote mysterie

Meer inge mondeel...

Onze tuinman heet Muri en is een jonge jongen van een jaar of 20. Toen wij hier net waren bleek dat onze pembantu bang was om alleen in ons huis te zijn. De vorige pembantu die in dit huis heeft gewerkt is namelijk bij een auto ongeluk om het leven gekomen in de straat voor ons huis.

Iedere dichtslaande deur en elk gekraak werd door haar verklaard als de aanwezigheid van de geest van de betreffende pembantu. Dus toen wij wat dingen wilden veranderen aan de tuin en er eigenlijk ook wel elke dag gesproeid moest worden vanwege het droge weer, besloten we een tuinman in dienst te nemen. Iemand die dan gelijk allerlei klusjes in huis zou kunnen opknappen.

Onze pembantu had een vriend die dat baantje wel graag wilde hebben en zo kwam Muri bij ons. Vanaf het begin klikte het heel erg met onze kinderen en al gauw speelde hij ’s middags met ze in de tuin en hielpen ze hem bij het sproeien. Dat hij verder helemaal niet zo handig was en we bij klusjes vaak helemaal niks aan hem hadden, werd door zijn gezelligheid volledig gecompenseerd.

Op een dag stond Muri in de tuin met het verhaal dat hij in een fabriek kon gaan werken waar hij ook een opleiding zou krijgen en meer zou gaan verdienen. Met tranen in zijn ogen nam hij afscheid van de kinderen. We hielden onszelf voor dat het misschien maar beter was, echt handig was hij tenslotte niet en het regenseizoen was net begonnen.

Na een half jaar hoorden we dat Muri terug was. De fabriek waar hij werkte was afgebrand en dus zat hij zonder werk. Inmiddels hadden wij twee pembantu’s in dienst die naast het huis ook de tuin onderhielden dus we hadden echt geen werk voor hem. Ik hoopte dat hij niet om werk zou komen vragen want ik wist dat ik het vreselijk zou vinden om hem af te wijzen.

Natuurlijk kwam dat moment. En ik vertelde hem resoluut dat we echt geen werk hadden. Au.. Na een paar weken wilde onze nachtwaker vrij en hij had Muri als vervanging geregeld. Die avond stelde hij ons voor aan zijn zwangere vriendin (ongetrouwd in een moslimland!). Hij vertelde ons dat zijn vader blind was geworden en dat hij en zijn familie rond moesten komen van tien euro per maand, dus dat betekende iedere dag een keer droge rijst.

Er zat maar een ding op. Muri moest aan het werk. Dus we namen hem in dienst en leenden hem geld voor een operatie van zijn vader die daardoor weer zou kunnen zien. Zijn vriendin kreeg foliumzuurtabletten voor haar zwangerschap. Door omstandigheden zaten we op dat moment verder zonder personeel en vlak voor een lang verblijf in Nederland. Dus het was wel heel handig als hij in die tijd voor de konijnen zorgde en ons huis in de gaten hield.

Op een ochtend in Nederland ging de telefoon en tot onze verbazing belde Muri. Muri's vriendin was overleden. Wat we op dat moment begrepen is dat ze in onze badkamer is gevallen en is overleden. Maar ja, dan is Nederland natuurlijk wel heel erg ver weg en hoe kun je dan hulp bieden en eerlijk gezegd, ook controleren of het allemaal wel echt waar is.

We besloten onze chauffeur erop uit te sturen en die ging langs bij de ouders van Muri, waarbij hij en zijn vriendin inwoonden. Er zijn dan inmiddels een aantal dagen voorbij en op dat moment weten de ouders van Muri nog niks van het hele gebeuren af, terwijl de begrafenis hier binnen een dag geregeld moet worden. Hmmm….. Bij terugkomst is Muri echter duidelijk overstuur en hevig geëmotioneerd verteld hij zijn verhaal zonder daarbij om geld te vragen. We besluiten hem te helpen door hem geld te geven zodat alles voor het graf geregeld kan worden.

Ondertussen zijn door diverse personages in Semarang de volgende opties voorgedragen (in volgorde van frequentie):
- zijn vriendin leeft nog, het is hooguit uitgegaan;
- zijn vriendin is heel ergens anders overleden;
- alleen zijn ongeboren kind is overleden;
- hij heeft zelf zijn vrouw vermoord…..(wie weet in onze badkamer)

Ondertussen is het bloedserieus, want of er is echt iets ergs gebeurd, of we worden aan alle kanten besodemieterd. We hebben ons er enigszins bij neergelegd, ware het niet dat iedereen om ons heen (behalve de persoon in kwestie) zich ermee gaat bemoeien. Via via horen we dat zijn vriendin in de buurt gesignaleerd is, maar dat kan net zo goed betekenen dat iemand de baan van Muri in wil pikken en hem op deze manier in een kwaad daglicht wil stellen. Zolang 'De Cock' niet komt overvliegen om ons te helpen zullen we waarschijnlijk nooit weten wat er nou echt gebeurd is.

Van eventuele nieuwe ontwikkelingen houden we u uiteraard op de hoogte..

Inge Mondeel

 


terug | home
Meer inge mondeel...
Hebben we je geinspireerd? Deel dit met je vrienden.


Vind Indonesie.nl leuk op Facebook


Een reis naar Indonesie komt wel heel dichtbij, met complete en aantrekkelijk geprijsde rondreizen van FOX Vakanties.
Ontwerp je eigen rondreis via 333Travel. Zij maken je droomreis werkelijkheid!
Werken en reizen in het buitenland? Boek een vrijwilligersreis bij Activity International.
Bouw je eigen Bali reis met de reisspecialisten van balionline.nl
Exclusieve reizen op maat naar Indonesie met Talisman travel design.
Op zoek naar een mooie accommodatie op Bali? Kijk dan eens op de site van Villa di Uma.
De mooiste rondreizen naar Indonesie! Bekijk de reizen van de Boer & Wendel hier.
Ontdek Indonesie tijdens een rondreis met Discovery Reizen. Bekijk de reizen hier.
Win een reis naar New York. Doe mee met Het Grote Verre Reizen Onderzoek.
Word lid van onze maandelijkse nieuwsbrief en profiteer van aantrekkelijke Indonesie.nl kortingen.





reageer Reageer  stuur door Stuur door  print Print pagina

Wees de eerste die een reactie plaatst!
specialisten Indonesie
rama tours - indonesie  
Rama Tours
De nr. 1 in
reizen op maat
info | website
tel nr (klik)
van verre - indonesie  
Van Verre
Aanrader voor
Reizen op maat
info | website
tel nr (klik)
fox vakanties - indonesie  
Fox Vakanties
Verrereis
specialist
info | website
tel nr (klik)
333travel - indonesie  
333TRAVEL
Individuele
reisspecialist
info | website
tel nr (klik)
indonesie <i>online</i> - indonesie  
Indonesie Online
Jouw Indonesie
info | website
tel nr (klik)
activity international - indonesie  
Activity International
Werkvakanties
info | website
tel nr (klik)
talisman - indonesie  
Talisman
Reizen op maat
info | website
tel nr (klik)
djoser - indonesie  
Djoser
Reisorganisatie
info | website
tel nr (klik)
balionline - indonesie  
BaliOnline
Je eigen Bali
info | website
tel nr (klik)
tabula rasa travel - indonesie  
Tabula Rasa Travel
Reizen op maat
info | website
tel nr (klik)
schone streven - indonesie  
Schone Streven
Reisorganisatie
info | website
tel nr (klik)
dari-java - indonesie  
Dari-Java
Reisorganisatie
info | website
tel nr (klik)
arcadia travel - indonesie  
Arcadia Travel
Oost-Indonesie
info | website
tel nr (klik)
sawadee - indonesie  
Sawadee
Groepsreizen
info | website
tel nr (klik)
de jong intra vakanties - indonesie  
De Jong Intra Vakanties
Verre Reizen
Specialist
info | website
tel nr (klik)
indonesie2go - indonesie  
Indonesie2GO
Reizen zoals
jij dat wilt!
info | website
tel nr (klik)
dimsum reizen - indonesie  
Dimsum Reizen
Bijzondere
reizen
info | website
tel nr (klik)
pangea travel - indonesie  
PANGEA Travel
Reizen zonder
groep!
info | website
tel nr (klik)
smaragd reizen - indonesie  
Smaragd Reizen
Rondreizen
info | website
tel nr (klik)



Valuta omrekenen

EUR

IDR



liever naar...


disclaimer - contact - over ons - vacatures - sitemap

Op zoek naar een Stedentrip? Ga naar GaSamen.nl

© Indonesie.nl